Leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty to stan zapalny skóry i naczyń krwionośnych. Zmiany najczęściej pojawiają się na twarzy, ale mogą obejmować również kończyny ciała, między innymi ramiona i nogi. Podstawowym objawem, który pojawia się też zwykle jako pierwszy, jest zaczerwienienie skóry twarzy, potem pojawiają się pęcherzyki i zgrubienia. W jaki sposób przebiega leczenie trądziku różowatego?

Przyczyna tej choroby nie została dokładnie poznana. Jednak obecnie da się leczyć – zastosowanie odpowiednich preparatów minimalizuje objawy trądziku różowatego i pozwala uzyskać poprawę. W kuracji tego schorzenia wykorzystywane są przede wszystkim antybiotyki. Najczęściej do tego celu stosowana jest tetracyklina przyjmowana doustnie. Początkowo konieczne jest przyjmowanie jej trzy razy dziennie. W cięższych przypadkach konieczne jest zastosowanie pochodnej witaminy A, która jednak nie może być przyjmowana przez kobiety w ciąży. Oprócz preparatów doustnych lekarz może przepisać środki do stosowania zewnętrznego w formie kremów i preparatów oczyszczających skórę.

tradzikrozowaty

Objawy choroby można również zminimalizować poprzez zabiegi kosmetyczne. Laser oraz dermabrazja pozwalają wygładzić skórę, operacje przy pomocy skalpela wykonuje się, gdy wskutek choroby nos zostanie zniekształcony i konieczne jest przywrócenie mu dawnego wyglądu poprzez wycięcie zbędnej tkanki.

Aby zminimalizować zaczerwienienie należy przestrzegać zaleceń lekarskich dotyczących odpowiedniej diety. Zakazane jest między innymi spożywanie mocnych alkoholi oraz bardzo ostrych potraw.

(Visited 21 times, 1 visits today)