Fakty i mity o depilacji

Depilacja to jedna z wielu czynności pielęgnacyjnych. W dzisiejszych czasach jest ona wręcz niezbędna za sprawą zakorzenionych wzorców w kulturze. Podczas gdy dla jednych nie jest ona specjalnie uciążliwa, dla innych stanowi spory kłopot. Warto poznać fakty i mity dotyczące depilacji.

depilacja laserowa twarzy

1. Regularne golenie za pomocą maszynki sprawia, że włosy odrastają grubsze i mocniejsze.

MIT. Jest to jedynie złudzeniem optycznym. Gdy dokonujemy depilacji, ścinamy włosy przy samej skórze, gdzie są one grubsze niż na końcach ( tak samo jak włosy na głowie). Stąd bierze się powszechnie znany mit, że włosy się umacniają. Są one po prostu tępo przycięte.

2. Krem do depilacji podrażnia skórę.

PRAWDA. Choć wiele opakować produktu do depilacji kusi nas efektywnym i długotrwałym działaniem i zawartością łagodzących olejków, nie powinniśmy w to wierzyć. Skoro kosmetyk jest w stanie rozpuścić włosy, to prawdopodobnie podrażnia skórę i wpływa na nią negatywnie. Są jednak osoby, którym używanie kremów do depilacji przynosi tylko korzyści. Dlatego tak ważne jest zrobienie próby alergicznej na 24 h przed zabiegiem.

3. Nie warto decydować się na zabieg depilacji laserowej wiosną, bo nie zdąży zadziałać do lata.

MIT. Choć istnieje spora szansa, że depilacja laserowa całkowicie nie wyeliminuje włosków, to możemy być pewni, że pozostaną one osłabione. Dzięki temu, depilacja będzie znacznie ułatwiona i nie trzeba będzie jej tak często stosować. Ponadto, włosy wypadają czasem już po 4 miesiącach od zabiegu, tak więc już po miesiącu możemy cieszyć się gładką skórą.

(Visited 12 times, 1 visits today)