Czerwienienie się na twarzy – jak unikać i jak leczyć?

Czerwienienie się na twarzy niekoniecznie jest wynikiem nieśmiałości i reakcją na sytuacje zawstydzające bądź stresujące. Jego występowanie nie musi mieć podłoża emocjonalnego, ale bez wątpienia rzutuje na utratę pewności siebie.

Powodów czerwienia się na twarzy jest wiele. Zmiana temperatur, przeziębienie, choroba, zapalenie skóry, alergie i infekcje do czynniki nabyte, jednak równie często powodem zaczerwienionej cery są uwarunkowania genetyczne, a także, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę, nieodpowiednia dieta. Spożywanie dużych ilości kawy, a także pikantnych potraw negatywnie wpływa na stan skóry na twarzy. Jednakże niezależnie od źródła problemu, można przeciwdziałać stale występującym rumieńcom.

rumien

Pierwszym krokiem powinna być zmiana kosmetyków do twarzy. Zamiast mydła warto używać mleczka oczyszczającego – jest znacznie łagodniejsze, a pełni identyczną funkcję. Na rynku dostępnych jest także wiele kremów do cery naczynkowej, które uchronią naczynka przed pękaniem, co może być powodem zaczerwienienia. Przed zmianą temperatur, jako jednym z czynników czerwienia się, można uchronić skórę stosując odpowiednie preparaty do pielęgnacji: kremy w filtrem UV  oraz delikatnie nawilżające w lato, tłuste – w zimie, chroniące przed przesuszeniem skóry. Kolejnym, równie istotnym krokiem powinna być zmiana diety. Zmniejszenie ilości spożywanej kawy, ograniczenie pikantnych potraw oraz przede wszystkim spożywanie większych ilości produktów z witaminami B i C to najlepsze naturalne sposoby na uzyskanie porcelanowej cery. Czasem jednak konieczna będzie fachowa pomoc dermatologa, który przepisze antybiotyk (w kremie, emulsji bądź środki doustne) albo skieruje na kurację laserową.

Czerwienieniu się na twarzy można przeciwdziałać. Niekiedy wymaga to dokonania nieznacznych zmian w codziennym życiu, rzadziej – leczenia.

(Visited 32 times, 1 visits today)